Top Guidelines Of doğal taşlar

Şimdi sizlere tüm doğal ve değerli taşların isimlerini bir liste halinde vereceğiz. Bu taşların renk ve özelliklerini detaylı bir şekilde paylaştığımız makalelerden öğrenebilirsiniz.

Yaşamsal enerjiyi hissedebilmenin en önemli yollarından birisi ise doğal taşlar ile etkileşim kurabilmektir. Yaşamın pozitif enerjisi ile oluşmuş doğal taşlar her ne kadar aksesuar olarak tercih ediliyor olsalar da sağlık açısından büyük bir yarara sahiptirler. Taşların faydalarını görmenin en büyük noktası cilt ile doğrudan temas etmeleridir. Cildiniz ile doğrudan temas edecek taşlar, enerji akışınızı düzenleyecek, sizi sakinleştirecek ve bu özelliklerin yanı sıra daha pek çAlright yararı bulunacaktır.

Bu taşlar arasında yer alan pembe kuvars ve opal taşı, Terazi burcu üzerinde dengeleyici etkiler sunar. Bu taşların diğer Terazi burcu taşları ile birlikte kullanılması etkileri arttırır.

Ben bir de özellikle ay taşını çok severdim. O da akuamarine benziyordu maviydi. Tabii bu arada o yakutlar ve zümrütler gamı kederi alıyormuş bence Yani onlar bizde olsa ne gam kalır ne keder o derece beğendim bilemezsiniz.

Bu üçü bilinenin aksine unutkanlığa iyi geldikleri faydaları ile kanıtlanmıştır. Aynı zamanda zekanızı açacak ruhsal sıkıntılarınızı ortadan kaldıracak sizleri rahatlatacaktır.

Prehnit taşı kalsiyum ve alüminyumdan meydana gelen açık sarı ya da yeşil bir taştır. Prehnit taşının içinde bazen demir bulunur.

Yapılan bir deneyde, deneklerin yarısının eline gerçek doğal taşlar yarısının da eline doğal taş görünümlü sahte taş veriliyor. Sonra herkes değişimleri anlattığında birkaç kişi haricinde tüm denekler pozitif etkilendiğini, ellerinde sıcaklık hissederek enerjinin olumlu etkilerinden bahsetmişlerdir.

Elektro manyetik dalgaları emen taşlar sınıfında olması sebebiyle de elektronik aletlerin yanında konumlandırılması ve sıklıkla temizlenmesi önerilir. 

Her doğal taşın kendine has titreşim ve frekansı vardır. Doğal taşlardaki frekans ve elektrik bize uyarsa o bizim taşımızdır, o bizi olumlu etkiler ve şifa verir. Bu yüzden herkes farklı farklı doğal taş seçimi yapar.

Kalbin yegane kristali Pembe (Rose Kuvars) kişinin kendini ve başkalarını sevmesini, kalp kırıklıklarının onarılmasını, duygularda dengeyi ve uyumu destekler. 

Zihnin ve ifadenin uyumlamasını böylece kişinin kendini olduğu gibi ifade etmesini destekleyen Lapis Lazuli, aynı zamanda sezgileri güçlendirir ve kişinin kendini keşif yolculuğunda rehberlik eder. 

Doğal Taşları temizleme yöntemlerinden bahsedeceğiz. negatif enerjiyi içine çeker. Negatif elektriğin Temizlenmesi gerekir. Sizlere doğal taşların nasıl temizleneceğinden bahsedeceğiz. Onlarca temizleme yöntemi bulunanların içerisinden en doğru olanları Ahmet Maranki hocamızın yorumuyla sizlere aktarmak istedik. Toprak ile temizleme yöntemi ve su ile temizleme yönteminden bahsedeceğiz. Akan su temiz olmalıdır. Doğal taş temizleme yaptığınız Dere ve şelale suyu da olabilir.

Yontulan doğal taşlar doğal taşlar genellikle dekoratif olarak kullanılabilir. Bunun dışında daha detaylı şekiller verilerek, doğal taş kolye, doğal taş bileklik ve doğal taş yüzük şeklinde de kullanılabilir.

Doğal taşlar ve faydaları nelerdir? Bilinen tüm özellikleri ve oluşumlarıyla doğal taşlar ve faydalarını aşağıdaki rehberimizden inceleyebilirsiniz.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15

Comments on “Top Guidelines Of doğal taşlar”

Leave a Reply

Gravatar